niedziela, 20 lipca 2014

Nie dotykaj włosów!

   Powiedzcie mi, czy słyszałyście o tym jakże dziwnym przesądzie- o nie obcinaniu włosów do 1 roku życia dziecka.O co dokładnie chodzi?....
   No że jak przed roczkiem obecnie się dziecku włosy to małe może mieć problemy ze słuchem i wzrokiem, do tego może to powodować problemy z mową i -jak dla mnie najlepsze- że obcina się dziecku rozum!!! Ludzie my żyjemy w XXI wieku, a wiele kobiet nadal w to wierzy- albo mówi sobie, że nie chce wywoływać wilka z lasu. UWAGA nie ma żadnych naukowych dowodów na to,że obcinanie dziecku włosów przed ukończeniem 1 roku życia ma jakikolwiek wpływ na jego zdrowie :D No jedyny wpływ jaki ma to estetyczny :P Jedna z kobiet na pewnym portalu napisała,że dla niej to jest miła tradycja. Ok- ale jak dziecku włosy lecą do oczu to nic na siłę. Chyba gorzej jak maleństwo ma ciągle coś w oczach niż ja się ciut przytnie. Mam rację? No a spinki? Chłopakom spinki to nie bardzo nie - a poza tym to bardzo małe rzeczy są, a do buzi dalekiej drogi nie ma. Ja musiałam moim kobietką przycinać włosy- nie całe- tylko te kołtuny co się robiły z tyłu głowy od ciągłego tarcia. I co ? I nadal mamy się dobrze :)
  Ja rozumiem przesądy i zabobony. Jak są nieszkodliwe- jak przypinanie czerwonej wstążki- to ok. Ale jak już stare przypowieści mają bezpośredni wpływ na dzieci - i to nie zawsze dobry- to kobiety- pomyślcie trzy razy zanim będziecie ich ślepo przestrzegać :)
PS: Wczoraj strzeliło nam 8 miesięcy- mamuńciu jak ten czas leci...


6 komentarzy:

 1. Nie obcinaj niech mają takie długie jak moje :P A tak na poważnie do zabobonów trzeba podchodzić z dystansem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. co za bzdura...ale jest takich zabobonów więcej. Ja na razie nie obcinam, zaopatrzyłyśmy się w spinki i gumeczki- ktoś mi poradził żeby przeczekać właśnie spinkowo bo później będzie można łatwo związać. Tylko, że mojej włosy chyba rosną w szerz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hehe u nas rosną baczki ale na szczęście kręcone więc obcinać nie trzeba.:) Pozdrawiamy

   Usuń
 3. Majeranek jeszcze nie miał obcinanych włosów, ale nie wynika to z przesądów, po prostu jakoś nie widzę potrzeby. Kubuś z kolei miał obcinane włosy jakieś 2 miesiące temu. Już grzywę miał solidną hihi. A mają oboje obecnie 21 miesięcy :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektórym dzieciom nie ma potrzeby obcinania przez długi czas ale jak trzeba to trzeba i basta :)

   Usuń