piątek, 25 lipca 2014

Muuu Muuu- a krowa mleko daje.

Mleko. Przez długi czas jest to jedyne pożywienie nowo narodzonego człowieka. Niektóre niemowlaki piją mleko tylko z piersi, inne dostają mieszankę matczynego mleka i mm a jeszcze inne są tylko na mleku modyfikowanym. Osobiście uważam,że nie należy krytykować żadnej matki- i tej co karmi tylko piersią i tej co woli butelkę.
  Ja z zacięciem podjęłam próby karmienia piersią. Niestety niska waga urodzeniowa Hani nie pozwoliła mi na to,gdyż już w 2 dobie jej życia musiałam zacząć podawać mm.Do tego odciągałam swoje mleko, ale wiadomo-w końcu mleko zanikło.I tak już przeszło 8 miesięcy jedziemy na mleku w proszku, ale mama stwierdziła,że czas na zmiany- czas na mleko krowie.
   Będąc ostatnio w Polsce odwiedziłam pediatrę. Tak sobie rozmawiałyśmy o jedzeniu dla dzieci i mm. Usłyszałam,że pani doktor jest za tym, aby po 7 miesiącu przejść z mm na mleko krowie- bo to mleko w proszku tez nie jest aż takie idealne. No i postanowiłam temat rozwinąć. Szukałam, czytałam i wyszło na to,że nie ma idealnego momentu przejścia na mleko krowie. Są matki za, są matki, które krytykują- zresztą jak w każdym temacie. Ja nie ukrywam,że przy bliźniakach wydatki na mleko są ogromne i to także w jakimś stopniu pchnęło mnie do decyzji aby w końcu spróbować. Mleko wybrałam z tych najtłustszych- Łaciate 3,2%.
  No i tak pierwszego dnia zrobiłam pół na pół- pół mleka krowiego i pół mleka w proszku na wodzie. Mamusiu ale miałam obawy- czy prześpią mi na tym mleku tyle co zwykle, czy nie będzie jakiś kolek. No i jak? No i  nijak :D Żadnych jakiś ekscesów, noc przespana identycznie jak na samym mm. ufff  No to w następną noc zrobiłam już mleko z 1 łyżeczką mm, 1 kaszki + reszta mleka krowiego. A tym razem jak? Identycznie jak poprzedniej nocy. Nie powiem- kamień spadł mi z serca. :D
   No i dzisiaj mam 3 dzień na mleku krowim. Kobietki śpią a mama zaraz do nich dołącza :)

4 komentarze:

 1. O rany! Chyba muszę z pediatrą przedyskutować temat! Póki co czytam wszędzie, że mleko krowie to samo zło, więc chciałam Dziewczyny do ok 18 miesięcy przeciągnąć na mm. Na piersi były przez 6,5 miesiąca, ale zawsze z mm na noc, po odstawieniu od piersi zastanawiam się kiedy pójdę z torbami :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój pediatra mówił, żeby podawać mleko krowie po 9 miesiącu, choć najpierw z kartki z zaleceniami co do rozszerzania diety wywnioskowałam, że po 6. Moja babcia swoim dzieciom (4) i wnukom, które z nią mieszkają (3) podawała mleko krowie już po 6 m-cu rozcieńczając z wodą. Ja osobiście nie dałabym dziecku zwykłego mleka z kartonu uht, w sklepie można dostać lepsze mleka. Pamiętaj też o tym, że krowie mleko ma bardzo dużo soli i jego zbyt duża ilość może nadmiernie obciążać małe nereczki. Ja swojemu synkowi (9 m-cy) podawałam już krowie mleko, ale takie prawdziwe, wiejskie i w niewielkich ilościach na razie, ale chętniej je pił niż mm :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja akurat się z tym nie zgadzam. Nie dałabym tak wcześnie mleka z kartonu. Przygotuję post o tym :P

  OdpowiedzUsuń
 4. czyli jak widać różne osoby różne opinie. duużo o tym czytałam i jak w każdym takim spornym temacie są badania opowiadające za, a także są badania opowiadające się przeciw.myślę,że zdrowy rozsądek najlepszym doradcą.

  OdpowiedzUsuń