piątek, 20 marca 2015

Myju myju ząbki- czyli Światowy dzień zdrowia jamy ustnej!

 Czy wiecie,że dzisiaj- 20 Marca- jest Światowy dzień zdrowia jamy ustnej? No to już wiecie :) Przyznać się- kto myje zęby po każdym posiłku?? Ja nie zawsze, ale moim już 16 miesięcznym córkom staram się wprowadzać zdrowe nawyki. Słodycze są, ale dawkowane z umiarem. Zero gazowanych napoi, dużo warzyw i owoców. Czy to coś da? Okaże się za kilka lat....

    Ząbki- malutki element naszego ciała, a jaki ważny. Bez zębów nie da się poprawnie mówić i jeść. U niektórych dzieci pierwsze zęby wychodzą dosyć szybko, a inni czekają długie miesiące. Moje dziewczyny mają obecnie po 12 zębów, więc mycie ich jest u nas obowiązkowe. Co wieczór podczas kąpieli powtarzamy rytuał czyszczenia ząbków. Używam do tego pasty z fluorem i miękkich szczoteczek.

Pasty nakładam na prawdę malutko, gdyż dziewczyny nie umieją jej wypluwać. 

No i myjemy. Oczywiście ja szoruje im ząbki. Z dolnymi nie ma problemu, a jak chce umyć górne, to zaraz głowę do tyłu odchylają. No ale nie można na siłę, bo się zrażą i w ogóle nie będą chciały myć. Ważne,że codzienne wykonujemy czynność mycia zębów, która zaowocuje w przyszłości dbaniem o jamę ustną (oby)..
 Gdy już ząbki są umyte dziewczyny domagają się dorosłych szczoteczek :) I wtedy to już same sobie szorują ząbki :D Ot takie dorosłe pannice :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz